RTEÜ MEZUNLAR DERNEĞİMİZ ÜNİVERSİTEDE TOPLANDI

25 Nisan 2014 tarihinde kurulan Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Mezunlar Derneğimiz, ilk toplantısını RTE Üniversitesi Sosyal Tesislerinde gerçekleştirdi.

Yemekli toplantıda bir konuşma yapan Üniversitemiz Rektörümüzü Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN, derneğin yönetim kurulu ve üyelerine, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Mezunlar Derneğinin faaliyet alanını genişleterek daha da etkin hale getirilmesi gerektiği yönünde çeşitli tavsiyelerde bulundu. Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN, gerek istihdam gerekse burs noktasında Üniversitemiz mezunlarına destek verilmesi, mezunlarla mevcut bağın artırılması, faaliyetlerin kitle iletişim araçlarından istifade edilerek toplumun geneline duyurulmasının önemine dikkat çekti.

Mezunlar Derneğimizin Başkanı Abdulmuttalip PİLATİN, Derneğin amacının; üyeler arasındaki kaynaşmayı artırırken, dernek üyelerinin sosyal, kültürel, sportif, mesleki ve bilimsel çalışmalarına katkıda bulunmak, Üniversitemizin, eğitim-öğretim hayatına devam eden öğrencilerimizin ve mezunlarımızın sorunları ile ilgilenip sorunların çözümüne yönelik çaba sarf etmek olduğunu söyledi.

Organizasyona başta Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN olmak üzere Rektör Yardımcıları Prof. Dr. İstiklal Yaşar VURAL, Prof. Dr. Orhan KARSLI ve Prof. Dr. Hasan EFE, Üniversitemiz Genel Sekreteri Adnan ER, idari amirler ve dernek üyeleri katıldı.